« Na jakich warunkach m… | Strona domowa | Pożyczka samochodowa:… »

O czym należy pamiętać, kiedy chcesz wziąć kredyt?

W życiu zdarzają się sytuacje, które ku naszej dezaprobacie wymagają znacznych pokładów pieniędzy. Życie jest nieprzewidywalne i bardzo często zsyła na nas rodzinne i osobiste tragedie, konieczność remontu, leczenia czy kupna czegoś niezbędnego do życia. Żeby jednak nie pozostawać w tak smutnym tonie, nie sposób nie zauważyć, że pieniądze są bardzo często niezbędne także do tych miłych rzeczy! Nagłego przypływu gotówki mogą wymagać chociażby takie kwestie, jak wspólny wyjazd na wakacje (koniecznie z dziećmi!) czy kupno wymarzonego, upatrzonego od wielu, wielu lat samochodu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w każdej z tych sytuacji warto rozważyć udanie się do banku i wzięcie kredytu na nasze potrzeby, zachcianki, marzenia czy po prostu konieczność podreperowania domowego budżetu, PortalBankowy przychodzi z pomocą dotyczącą wyboru najlepszej oferty.

Jaki jednak bank wybrać? Jest to pytanie, które niezaprzeczalnie trzeba sobie zadać, zanim podejmiemy się tak ważnego zobowiązania finansowego, jakim są kredyty gotówkowe. Warto bowiem pamiętać, że mowa tu o zobowiązaniu, które może wpływać nawet na następne kilkanaście lat naszego życia i znacznie je utrudniać. Ważne jest zatem, by znaleźć odpowiedni bank, a także ofertę, która będzie najbardziej nas interesować. Istotne jest tutaj kilka kwestii, między innymi oprocentowanie. Należy tu pamiętać o tym, że im dłuższy okres spłaty, tym oprocentowanie automatycznie staje się wyższe i jest to niepodważalna zasada obowiązująca praktycznie we wszystkich bankach. Jeśli mowa o okresie spłaty, tutaj także należy poważnie się zastanowić, na ile lat chcemy nakładać na siebie takie zobowiązanie oraz w jakim stopniu będziemy potrafili się z niego wywiązać, kiedy weźmiemy kredyt na krótki okres, ale z dużo większymi ratami. Tutaj warto wspomnieć o pewnych wymaganiach, które stoją przed wszystkimi osobami, które planują wziąć kredyt.

Przede wszystkim niezwykle istotna jest nasza historia kredytowa. Jeśli kiedyś już wzięliśmy jakiś kredyt lub zobowiązanie finansowe innego rodzaju i mieliśmy problemy z regularnym spłacaniem, próbowaliśmy w jakiś sposób oszukać bank, mieliśmy na karku komornika lub dokonywaliśmy innych dziwnych rzeczy, nie mamy co liczyć na udzielenie kredytu przez żaden liczący się bank. Osoby z nieco zaburzoną historią kredytową z pewnością będą zastanawiać się tutaj nad udaniem się do parabanku lub innej instytucji, która przyznaje pożyczki od ręki na pozornie idealnych warunkach, ale należy w tym przypadku bardzo uważać, dokładnie czytać umowę oraz drobne druczki na niej i zdawać sobie sprawę, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że parabank będzie chciał nas oszukać lub wyłudzić dużo większe pieniądze, niż myślimy.

Kolejnym istotnym warunkiem niezbędnym do wzięcia kredytu w normalnym trybie jest zdolność kredytowa. Inaczej rzecz ujmując, kredyt otrzymamy, jeśli udowodnimy, że posiadamy stałe źródło zarobku (najlepiej na umowę o pracę), które z całą pewnością zapewni nam przychód o takiej wysokości, by bez problemu, regularnie i rzetelnie, spłacać comiesięczne zobowiązanie. Nie oznacza to jednak, że jeśli twoja praca jest stosunkowo nisko płatna, to nie dostaniesz kredytu - jeśli tylko źródło zarobku jest względnie stałe, to nie powinno być problemu z samym wzięciem kredytu, kwestia jest tu jednak taka, by ustalić odpowiednią do zarobków wysokość rat oraz liczbę miesięcy, na którą ów kredyt jest rozłożony.

Podsumowując - istotna jest rozwaga, zdrowy rozsądek oraz dobranie warunków kredytu, jego wysokości, czasu trwania oraz oprocentowania tak, byśmy byli jak najbardziej zadowoleni z tego, znaczącego przecież, zobowiązania finansowego.