« Jak zadbać lepiej o p… | Strona domowa | Oprocentowanie nomina… »

Karta czy kredyt gotówkowy?

W miesiącach poprzedzających wakacje zainteresowanie kredytami i pożyczkami gotówkami wzrasta. Każdy pragnie bowiem udać się na słusznie zasłużony odpoczynek. Wiosna to też początek sezonu weselnego i komunijnego. Na to wszystko potrzeba sporej gotówki. Więc nie czekaj i sprawdź kredyt - ekredytowymarket.pl/, najlpsze dostępne obecnie na rynku.

Banki nauczone negatywnym doświadczeniem nie są już tak skore by kredyty gotówkowe udzielać każdemu wnioskującemu. Kryteria kredytowe uległy znacznemu zaostrzeniu. Banki z większą uwagę przeglądają również dotychczasową historię kredytową wnioskodawców. Przegląd informacji w BIK-u dotyczy nie tylko samych kredytów gotówkowych. Bankowi eksperci od pozytywnej historii w BIK-u uzależniają decyzję o wydaniu karty kredytowej czy udzielenie limitu w koncie osobistym. Jakie jednak rozwiązanie z powyżej wymienionych byłoby najlepsze?

Karta kredytowa zamiast kredytu

Przed kryzysem finansowym karty kredytowe były bardzo powszechnym rozwiązaniem. W chwili obecnej banki w zdecydowanie bardziej przemyślany sposób decydują o tym komu ofiarować kartę. Podstawę stanowi wysoki dochód. Od wysokości uzyskiwanych dochodów uzależniony jest limit na karcie, czyli pułap do, którego można się zadłużać. Dokonując zakupów za pomocą kart kredytowej w okresie bez odsetkowym nie płacimy żadnego oprocentowania. Zanim też okres bez odsetkowy upłynie pożyczone pieniądze będziemy musieli szybko zwrócić. Inaczej zostaną naliczone karne odsetki sięgające nawet 23 % za każdy dzień opóźnienia w spłacie.

Dla kogo kredyt gotówkowy

Przy niższych zarobkach droga do karty kredytowej będzie zamknięta. Rozwiązaniem będzie więc kredyt gotówkowy. Dokładnie wiemy ile i kiedy musimy oddać. Okres kredytowania wynosi minimalnie kilka miesięcy do nawet maksymalnie 10 lat. O kredyt gotówkowy najlepiej starać się w banku, w którym od kilku już lat posiadamy konto. Jako stali Klienci, a co więcej Klienci, którzy regularnie dokonywali wpłat będziemy mogli liczyć na preferencyjne warunki oprocentowania. W przeciwieństwie do karty kredytowej nie jest to produkt odnawialny. Gdy więc termin kredytowania ulegnie zakończeniu, wszystkie pieniądze zostaną spłacone o nowe środki trzeba się ubiegać poprzez kolejny wniosek kredytowy. Rozwiązaniem pośrednim może być limit na koncie osobistym. Niestety maksymalna kwota debetu jest zdecydowanie niższa niż przy karcie kredytowej. Z drugiej jednak strony jest to dobre rozwiązanie. Nie będziemy bowiem pożyczać więcej niż rzeczywiście potrzebujemy. Karta kredytowa jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób o wysokich dochodach i tych, którzy potrafią trzymać swój budżet w ryzach.