« Jakie elementy decydu… | Strona domowa | Na jakich warunkach m… »

O czym należy pamiętać, biorąc kredyt na samochód?

Żyjemy w czasach, w których oferta poszczególnych banków z roku na rok coraz bardziej się poszerza, dając swoim klientom mnóstwo możliwości wzięcia kredytu. Wiele jest w naszym życiu sytuacji, w których dodatkowy zastrzyk gotówki jest niezbędny - czy to chodzi o przyjemne wydatki takie jak daleki, długi wyjazd na wakacje czy remont mieszkania, ale również takie jak podreperowanie codziennego budżetu czy konieczność zakupu leków. W wypadku wymienionych opcji warto zdecydować się na kredyt gotówkowy. Jeśli jednak naszym celem jest tylko i wyłącznie zakup samochodu, tutaj pojawiają się kredyty samochodowe, które znajdziesz na www.17bankow.com. Wydaje się to najbardziej korzystną opcją dla każdego, kto chce zaopatrzyć się w pojazd nowy bądź używany. Warto wiedzieć bowiem, że można zaciągnąć kredyt nie tylko na auto prosto z salonu, ale również i na takie z drugiej czy nawet trzeciej ręki. Należy tutaj pamiętać o kilku różnicach pomiędzy kredytami zaciąganymi na nowe samochodu i tymi, które można wziąć na samochód używany. Przede wszystkim - oczywiste jest, że kwota, którą będziemy musieli włożyć w zakup auta prosto od dilera, jest nieco wyższa. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, iż w przypadku zakupu samochodu używanego kwota może i jest trochę niższa, ale za to koszty samego kredytu oraz odsetki mogą nieco odstraszać. W ostatnich latach różnica ta się co prawda nieco zaciera, ale jeszcze kilka lat temu była ogromna. Mimo to warto kilka razy pomyśleć, czy chcemy nowy samochód, czy taki z drugiej ręki i zapoznać się z ofertami dotyczącymi obu opcji, biorąc pod uwagę rzecz jasna zarówno nasze wymagania, jak i możliwości finansowe.

Skoro już o możliwościach finansowych mowa, tak samo jak w wypadku innych kredytów, kredyty samochodowe wymagają odpowiednich możliwości. Banki najchętniej decydują się na przyznanie zobowiązania finansowego osobom, u których comiesięczna suma do spłaty nie przewyższa połowy dochodu. Jeśli jednak zarabiasz stosunkowo niewiele, nic nie jest stracone - w takim wypadku warto rozważyć rozłożenie kolejnych rat na nieco dłuższy okres. Wtedy, jak powszechnie wiadomo, odsetki będą nieco wyższe, ale za to nasz budżet nie będzie aż tak bardzo cierpiał co miesiąc.

Warto tu wspomnieć jeszcze o zasadach, na podstawie których kredyty samochodowe są zabezpieczane. Istnieje kilka form zabezpieczenia. Najpopularniejszą jest przewłaszczenie samochodu. Inna, równie popularna, to zastaw rejestrowy dokonywany w sądzie rejestrowym. Warto wspomnieć także o zastawieniu karty pojazdu w banku. Wszystkie te formy chronią bank przed ewentualnymi stratami czy próbami oszustwa i są praktycznie nieodłączne, gdy mowa o zawieraniu umowy z bankiem dotyczącej kredytu na samochód. Zasady są proste: jeśli kredytobiorca nie wywiązuje się z regularnego uiszczania określonej należności, jego samochód zostaje przekazany bankowi, który zostaje właścicielem owego auta; należy liczyć się także z innymi konsekwencjami.

Zanim zaciągniemy kredyt na zakup pojazdu, warto także przygotować jakiś wkład własny. Banki dużo chętniej udzielają kredytu osobom, które nie chcą pokrycia stu procent kosztów, a jedynie ich części. Dobrze jest zatem przygotować parę groszy na sam początek - wtedy prawdopodobieństwo przyznania kredytu jest dużo wyższe. Ważna przy rozpatrywaniu poszczególnych ofert kolejnych banków jest także rozwaga oraz zdrowy rozsądek. Nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie lub pod wpływem nagłego impulsu. Może się to skończyć źle, bowiem każdy kredyt to poważne zobowiązanie finansowe, które może nam towarzyszyć nawet przez kilka lat.