« Kwota kredytu 40 000 … | Strona domowa | Kupno samochodu a kre… »

Dla kogo kredyty samochodowe?

Coraz większa ilość ofert na kredyty samochodowe sprawia, że z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się z nich skorzystać. Jednakże nie każdy samochód można nabyć w ten właśnie sposób, są bowiem pewne ograniczenia, wynikające z różnych czynników.

Wiek przede wszystkim

Aby uzyskać kredyt na samochód, najlepiej sprawdzić do jakiego wieku auta konkretny bank udziela kredytów. Często granicą jest 10 lat, a związane jest to z ubezpieczeniem AC. Podczas trwania umowy kredytowej bank bowiem zazwyczaj wymaga zawarcia takiej umowy z jednoczesną cesją praw wynikających z ewentualnego odszkodowania na bank. Wiele firm ubezpieczeniowych nie zawiera ich na samochody starsze niż 10 lat, chyba że wcześniej taka umowa była na konkretny samochód zawarta. Dlatego też banki ograniczają możliwości finansowania starszych samochodów właśnie do tej granicy.

Pochodzenie samochodu

Przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu przy pomocy kredytu powinno się także sprawdzić, jak banki traktują kwestię rejestracji i pochodzenia auta. Zdarza się, iż oferta dotyczy tylko samochodów, które już są zarejestrowane w kraju lub aut nowych, jednakże nie można z niej skorzystać w przypadku chęci zakupu auta sprowadzonego, przed jego rejestracją w Polsce. Spowodowane jest to przede wszystkim minimalizacją procedur związanych z zarejestrowaniem auta, pojazd już zarejestrowany w kraju można przerejestrować zazwyczaj bez większych problemów.

Wyszukanie kredytu według kryteriów

Dzisiaj jednak, przede wszystkim ze względu na możliwość bezproblemowego dostępu do Internetu można niezwykle szybko wyszukać interesujące kredyty samochodowe według własnych kryteriów. Umożliwiają to porównywarki kredytów, które zazwyczaj posiadają opcje wybrania swoich kryteriów spośród bardzo wielu dostępnych. To z pewnością pozwoli na zawężenie ilości ofert, które spełniają kryteria i przede wszystkim pozwolą uzyskać finansowanie wymarzonego samochodu. Dla wielu klientów, zainteresowanych kredytami samochodowymi ważna jest także wysokość miesięcznej raty, nie dziwi więc fakt, że korzystają także z kalkulatorów kredytowych. Pozwala on w przybliżeniu sprawdzić, ile będzie wynosiła rata, po podaniu wysokości kwoty kredytu i jego oprocentowania. Ponadto w kalkulatorze należy wybrać okres kredytowania. Trzeba jednak pamiętać, iż do wysokości zobowiązania doliczane są inne opłaty, jak na przykład prowizja czy też ubezpieczenie kredytu lub nawet samochodu, dlatego też rata wyliczana w kalkulatorze jest jedynie wartością przybliżoną. Jednakże dobre porównanie kredytu jest podstawowym warunkiem tego, aby klient mógł potem spłacać je bez zbyt dużych problemów. Najczęściej klienci decydują się na zaciągnięcie zobowiązania na okres 5 lat, co powoduje że raty miesięczne są dla nich dość przystępne. Ponadto wiele osób właśnie po takim okresie decyduje się na zmianę samochodu, dlatego też mają pewność, że sprzedając go będą już jego właścicielami.