« Skąd Polacy biorą pie… | Strona domowa | Kwota kredytu 40 000 … »

Procedura otrzymania kredytu gotówkowego

Jeśli chcesz otrzymać kredyt gotówkowy w jednym z polskich banków, musisz dobrze poznać zasady ich udzielania. W zależności od banku mogą się różnić, ale w większości przypadków przebiegają wg jednego i takiego samego schematu. Oto jak one wyglądają.

Zdecyduj o wysokości kredytu

Musisz wiedzieć jakiej wysokości kredyt gotówkowy będzie ci potrzebny. Pamiętaj, że dla stałych klientów banku, których dochody regularnie wpływają na konto, przygotowano lepsze oferty kredytowe, na wyższe sumy i z niższym oprocentowaniem. Nowi Klienci banków również mają szansę na kredyt, ale mniejszy i na nieco gorszych warunkach. Jeśli potrzebujesz kredyt na zaspokojenie bieżących potrzeb konsumpcyjnych, być może wystarczająca będzie pożyczka do 10 000 złotych. Może ona być wykorzystana na dowolny cel, czyli na przykład pokrycie kosztów wakacji, lub zakupu samochodu. Dla nieco większych celów, na przykład urządzenia nowo zakupionego mieszkania może być wymagana pożyczka sięgająca kilkunastu, lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pamiętaj o tym, aby pożyczać tylko taką sumę, która jest ci potrzebna. Jeśli nadwyżkę pieniędzy zamierzasz przepuścić na przyjemności, lepiej się przed tym powstrzymać. Miej na uwadze to, że odsetki płacisz od wszystkich pieniędzy, które bank ci pożyczył, dlatego dokonaj dobrego wyboru dzięki kredytomania.eu.

Do kogo po kredyt

Załóżmy że od kilku lub więcej lat prowadzisz konto osobiste w jednym z banku. Dostajesz na nie wynagrodzenie za pracę. Bank po kilku miesiącach zanotowania regularnych wpływów może przygotować dla ciebie indywidualną propozycję udzielenia kredytu. Co ciekawe, w większości przypadków będzie ona na znacznie lepszych warunkach niż kredyt gotówkowy w nowym banku. Możesz również oczekiwać na minimum formalności. To oznacza, że wypłata kredytu nie będzie wymagała doręczenia nowych dokumentów potwierdzających zarobki lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Bank monitorując twoje konto, na bieżąco śledzi twoją sytuację finansową i analizuje stopień ryzyka, związanego z wypłatą kredytu. To bardzo duże udogodnienia, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy ci na szybkim otrzymaniu pieniędzy. Trzeba jednak wiedzieć, że niektóre banki od czasu do czasu mogą mieć znacznie lepsze warunki dla nowych klientów. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z konkurencyjnej oferty, która w takich sytuacjach może być dla nas znacznie lepsza. W celu znalezienia korzystnej oferty kredytu gotówkowego warto również sięgać po nowoczesne i wiarygodne porównywarki internetowe, zdolne dostarczyć nam znakomitych porównań wszystkich obecnych na rynku ofert. Korzystanie z nich jest bezpłatne i pozwala porównać każdy kredyt gotówkowy banku, nawet takie których nie mieliśmy okazji znaleźć w reklamach.

Składanie wniosków

Składanie wniosków o kredyty gotówkowe może się odbywać na jeden z dwóch sposobów. Poprzez stronę internetową lub osobiście w siedzibie banku. Zacznie wygodniejsze jest to pierwsze, które pozwala zaoszczędzić czas, a także wskazać placówkę która będzie na nas najdogodniejsza pod względem lokalizacji. Po weryfikacji wniosku należy oczekiwać kontaktu przedstawiciela banku, który umówi się z nami na spotkanie, w czasie którego zostaną dopełnione wszystkie formalności. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które samodzielnie chcą wszystkie dopilnować i zadać bardziej szczegółowe pytania podczas spotkania z doradcą bankowym. Pamiętajmy również o tym, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować wszystkie zawarte w niej postanowienia pod kątem korzyści dla nas samych.