« Chcesz mieć pewność, … | Strona domowa | Procedura otrzymania … »

Skąd Polacy biorą pieniądze na samochód

Dziś każdy z nas chce jeździć nowym jak najlepszym autem, często po to by zaimponować rodzinie czy też sąsiadom, ponieważ na kupno nowego auta nie każdego stać. Dlatego też chcąc spełnić swoje marzenie o posiadaniu nowszego auta często sięgamy po pomoc do banku. Zastanawiamy się wówczas, kredyt, leasing, a może jednak tańsze i starsze auto za gotówkę, a może jeszcze coś innego. Polacy na różne sposoby finansują kupno samochodu. A zatem jeżeli mamy już dość swojego starego wysłużonego przez lata samochodu, często także jego napraw i zaczynamy rozglądać się za czymś nowszym i lepszym modelem, powinniśmy dokładnie przemyśleć sposób w jaki chcielibyśmy sfinansować en zakup. Jak się okazuje już na pierwszy rzut oka rozwiązań jest kilka i oprócz kupna samochodu za gotówkę mamy do wyboru również wiele innych metod pozyskiwania pieniędzy takich jak na przykład kredyt samochodowy bądź leasing.

Jak wynika z badań coraz większy odsetek Polaków decyduje się na kupno nowego auta. Głównym powodem dla którego decydujemy się na ten krok jest po prostu chęć posiadania nowszego samochodu, bądź też konieczność wymiany auta ze względu na awaryjność poprzedniego. Z reguły decydując się na wymianę auta decydujemy się jednak na auta używane, bardzo rzadko są to auta nowe z salonu.

Jak się okazuje zdecydowana większość Polaków decyduje się na zakup auta z własnych oszczędności. Zazwyczaj są to wówczas auta starsze, dziej się tak z uwagi na to że Polacy w dalszym ciągu sceptycznie podchodzą do zaciągania kredytów, zdecydowanie bardziej wolą kupić straszę auto i nie mieć na głowie kredytu który trzeba spłacać przez kilka długich lat. Jeżeli już decydujemy się na kupno auta za pieniądze pożyczone od banku zdecydowanie większą popularnością cieszą się wówczas kredyty samochodowe po które sięgamy dość chętnie, a dopiero na drugim miejscu znajduje się leasing.

Choć z badań wynika że zdecydowanie bardziej wolimy kupować auta za gotówkę nie zapożyczając się w banku na długie lata, warto jednak podkreślić przy tym, ze w śród osób które skorzystały już z różnego rodzaju produktów bankowych na kupno auta, ich zaufanie do banków i kredytów rośnie i takie osoby z chęcią zdecydują się na taki krok raz jeszcze. Kierowcy którzy już raz zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu samochodowego na kupno nowego auta , często decydują się na taki krok przy kolejnej wymianie auta.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na kupno nowego auta i jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami musimy pamiętać przy tym również o dobrym ubezpieczeniu do którego możemy dokupić np. usługę assistance w podróży. Gwarantuje nam ono darmowe holowanie pojazdu w przypadku jakiejkolwiek awarii, bądź też opcję skorzystania z samochodu zastępczego, a nawet usługę mechanika bądź dowóz paliwa w przypadku kiedy zabraknie nam go na trasie. To tylko kilka z wielu licznych korzyści jakie niesie za sobą posiadanie assistans. Warto skorzystać z tych usług szczególnie w sytuacji kiedy duo podróżujemy i jesteśmy wówczas bardziej narażeni na nieprzyjemne sytuacje podczas wyjazdów.