« Stopy procentowe w po… | Strona domowa | Skąd Polacy biorą pie… »

Chcesz mieć pewność, że spłacisz pożyczkę na start up? Skorzystaj z tych wskazówek!

Każda osoba, która z powodzeniem złożyła wniosek o przyznanie pożyczki na start up - będzie miała za sobą inną historię i indywidualne doświadczenia dotyczące sposobu zabezpieczenia finansowania. Poniższe wskazówki pomogły niektórym z nich zabezpieczyć pożyczkę i od tego czasu są niezbędnymi poradami, które mogą każdemu pomóc kontynuować budowanie biznesu i utrzymać tempo.

Oto kilka wskazówek, o których każdy początkujący posiadacz pożyczki powinien wiedzieć:

1. Najpierw przetestuj swój pomysł - zainwestuj swój czas i zasoby w swój pomysł.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę początkową zainwestuj wiele czasu i środków w ten pomysł. Musisz mieć jasne cele, ale potem musisz je przekształcić w pomysły w czasie rzeczywistym. Obejmuje to zainwestowanie czasu i własnych pieniędzy w pomysł na biznes – czasem około jednej trzeciej całej początkowej pożyczki. Wkład finansowy nie zawsze musi przekładać się na prawdziwe pieniądze i każdy może zainwestować coś w swój pomysł, niezależnie. Najlepiej jednak aby firma była już skonfigurowana na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o pożyczkę początkową. To świetny sposób na sprawdzenie, czy firma będzie rentowna, czy też nie, ale także niezbędna wiedza w kontekście kosztów utrzymania.

2. Wyjdź ze swojej strefy komfortu.

Tutaj warto przypomnieć sobie motto: "carpe diem", wykorzystaj dzień. Odsuń się od strefy komfortu, a wkrótce pojawią się wielkie możliwości! Często nasza rodzina, przyjaciele to nasze strefy komfortu, ale aby rozwinąć swój biznes, musisz wyjść, przedstawić swój pomysł nieznajomym i zobaczyć, jak na niego reagują. Niektóre informacje zwrotne będą negatywne, ale wykorzystaj je jako konstruktywną krytykę - pomoże to w popchnięciu twojego pomysłu w dobrą stronę.

Doskonałym miejscem na rozpoczęcie spotkań biznesowych jest nie tylko spotkanie z podobnie myślącymi przedsiębiorcami, ale także poczuciem energii, motywacji i gotowości do działania! Napisz list lub e-mail do inspirującego przedsiębiorcy, prosząc o czas lub radę. Będziesz zaskoczony, jak wiele osób powie "tak" i będzie chciało pozostać w kontakcie z Tobą, gdy twój biznes się rozrośnie.

Dzięki tym wskazówkom będziesz mieć większe szanse na to, by spłacić pożyczkę.