« Formy zabezpieczenia … | Strona domowa | Lokaty bankowe w stra… »

Nie wybieraj się po kredyt samochodowy – bez znajomości tych wskazówek!

Niezależnie od tego, czy masz zamiar ubiegać się o pożyczkę samochodową, czy też wciąż o tym myślisz, lepiej wypróbuj kilka sztuczek i podpowiedzi, zanim jeszcze spotkasz się ze swoim pożyczkodawcą. Najlepiej zacząć rozmowę o pożyczaniu pieniędzy z całą wiedzą, którą możesz zdobyć, ponieważ nawet odrobina wiedzy może zaoszczędzić tysiące na dłuższą metę. No to ruszamy!

1. Przygotuj się na finanse

Finansowanie dealerów może wydawać się dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że ??jest to kompleksowy sklep spełniający wszystkie Twoje potrzeby! Ale kiedy robisz porównania pomiędzy finansowaniem dealerów a kredytodawcami niezależnymi od twojego dilera, możesz być w lepszej sytuacji na dłuższą metę.

Trudno uwierzyć, że finansowanie dealera oferuje stopę procentową, która jest tak niska i trudna do realizacji. Poza tym jest mało miejsca na negocjacje w sprawie rzeczywistego pojazdu, więc musisz dokładnie rozważyć swoje opcje. Porządkowanie kredytu na samochód przed wejściem do salonu dealerskiego będzie miało znaczenie dla ciebie. Wyposaż się w wiedzę, a zobaczą Cię jako poważnego konkurenta.

2. Specjalne oferty to nie wszystko

To takie atrakcyjne, gdy dealer oferuje bezpłatną usługę przez 5 lat lub do 80 000 km, prawda? Zwłaszcza, jeśli masz fantazyjny samochód, który wymaga obsługi dealerskiej, aby zachować gwarancję, która kosztuje od 450 do 900 zł za każdą usługę! Co za okazja!

Zasadniczo możesz zaoszczędzić do 5000 zł w ciągu pierwszych pięciu lat użytkowania twojego samochodu, prawda? Ale przy takich „specjalnych ofertach”, tak jak w scenariuszu z finansowaniem dealerów, możesz w ogóle z tego nie skorzystać. Czy nie wolałbyś wynegocjować 5000 zł od ceny sprzedaży i zabrać swój samochód na serwis u niezależnego mechanika za 200 zł?

„I tylko przez ograniczony czas.” Usłyszeliście to wcześniej? Po prostu namawiają! I to jest ostatnia rzecz, której potrzebujesz. Chcesz podjąć decyzję o kupnie drogiego przedmiotu we właściwym tempie. Może ponownie przemyśl specjalną ofertę, abyś mógł negocjować samochód, który chcesz, w cenie, na którą możesz sobie pozwolić. W każdym razie nie zaszkodzi nieco zaczekać.

3. Stała stawka

Tak, niektórzy wolą emocje, które oferuje zmienna stawka. Przewidywanie niskich stawek za niektóre lub wszystkie okresy ich pożyczki jest faktycznie emocjonujące. Ale co się stanie, jeśli stopa gotówkowa spadnie, a pożyczkodawca nie przekaże świadczeń? Co się stanie, jeśli stopa gotówki wzrośnie, a twój pożyczkodawca hojnie zwiększy swoją stawkę, aby marża zysku pozostała taka sama, podczas gdy klienci poniosą największy ciężar, w tym ty ?!

To właśnie dlatego polecamy zdecydować się na stałą stawkę, gdy otrzyma się taką możliwość. Nie tylko (miejmy nadzieję) uzyskasz rozsądną stawkę, ale będziesz mieć taką samą przewidywalną spłatę co miesiąc. Miesiąc w miesiąc. Oznacza to, że możesz zrekompensować inne miesięczne wydatki związane ze spłatą samochodu. Jeśli zawsze wiesz, jaki jest twój wydatek, technicznie nie powinieneś nigdy mieć problemu ze spłatą, chyba że zmniejszysz swój dochód lub zwiększysz inne wydatki. Jeszcze więcej powodów, aby uniknąć hazardu o zmiennym oprocentowaniu i wybrać bezpieczniejszą, bardziej przewidywalną stopę.

4. Płatności dodatkowe

Bonus gotówkowy otrzymany w pracy, w lotto, jako prezent lub z zeznania podatkowego. Wiesz, co z nim zrobisz? Cóż, przynajmniej część jakiejkolwiek kwoty bonusowej, którą otrzymasz z dowolnego miejsca, powinna naprawdę pójść w kierunku spłaty jakiegokolwiek długu, jaki masz. Czy to w kwestii karty kredytowej, spłaty kredytu hipotecznego na samochód czy innej. Czemu? Ponieważ możesz spłacić swój dług szybciej, co oznacza także niższe odsetki wypłacane w dłuższej perspektywie.