« Słów kilka o kredycie… | Strona domowa | Formy zabezpieczenia … »

Lokata 1000 złotych na pół roku.

Lokaty w Nest Banku.

Zakładając lokatę na jeden miesiąc przy niewielkiej kwocie nie uda nam się zbyt wiele zarobić, dlatego jeżeli mamy niewielkie oszczędności lepiej je ulokować na co najmniej pół roku. Sprawdźmy jak wygląda ulokowanie na lokacie pół rocznej tysiąca złotych w kilku bankach. Zacznijmy od Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Zakładając tutaj lokatę półroczną z tysiącem złotych bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 4%. Przez cały okres trwania lokaty uda nam się zarobić 15,98 złotych. W ramach Nest Lokaty Witaj można ulokować kwotę od tysiąca złotych do dziesięciu tysięcy złotych. Ta lokata skierowana jest do nowych klientów banku i można ją założyć online. Wymagane jest założenie konta, aby z tej oferty skorzystać. Nest Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie i kapitalizację odsetek na koniec okresu. Maksymalnie można założyć jedną taką lokatę, a jej zerwanie przed czasem sprawia, że te odsetki całkowicie utracimy. Nasze pieniądze objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Nest Lokata Nowe Środki .

Nest Lokata Nowe Środki to kolejna oferta jaką stworzył Nest Bank. Wpłacając na tą lokatę nasze tysiąc złotych na pół roku możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,5%. Uda nam się zarobić na tej lokacie przez pół roku niecałe dziesięć złotych. Nest Lokata Nowe Środki skierowana jest do nowych jak i obecnych klientów. Można na nią ulokować kwotę od tysiąca złotych do dwustu tysięcy złotych. Jest to oferta jaką możemy założyć w oddziale lub za pośrednictwem internetu. Wymagane jest konto w banku i tak jak w poprzedniej ofercie Nest Banku tutaj również mamy stałe oprocentowanie, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu. Zerwanie umowy przed czasem skutkuje całkowitą utratą odsetek, a nasz wkład pieniężny objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Lokata MIDI w Banku Pocztowym.

Bank Pocztowy oferuje nam lokatę MIDI. Wpłacając nasze tysiąc złotych na pół roku otrzymamy oprocentowanie w wysokości 2,4%. Uda nam się zarobić na tym 9,72 zł. Na tego typu lokatę możemy wpłacić kwotę od pięciuset złotych. Jest to oferta jaką Bank Pocztowy skierował do swoich nowych klientów. Można z niej skorzystać w oddziale banku lub online, ale konieczne jest założenie konta. Możemy liczyć na stałe oprocentowanie i kapitalizację odsetek na koniec okresu. Wcześniejsze zerwanie lokaty skutkuje utratą wszystkich odsetek. Nasze środki objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nawet jeżeli bank ogłosi upadłość nie utracimy naszych pieniędzy.