« Kredyt bierze się z g… | Strona domowa | Lokaty bankowe dawnie… »

Dla kogo lokata?

W dzisiejszych czasach, ludzie szczególną wagę kładą na zabezpieczenie przyszłości swoich bliskich i swojej. Robią to na różne sposoby, jednak wciąż najpopularniejszym sposobem na oszczędzanie na przyszłość, jest lokata bankowa. Jako, że istnieje kilkanaście rodzajów lokat, każdy może wybrać dla siebie coś, co mu odpowiada. Lokaty różnią się między sobą wieloma kwestiami. Dlatego decydując się na założenie lokaty, warto najpierw poznać jej wszystkie odmiany. Lokaty są przeznaczone dla każdego, kto chce oszczędzać i pomnażać swoje pieniądze. Oczywiście lokatę może założyć osoba pełnoletnia, która jest obywatelem kraju. Innych warunków do założenia lokaty nie ma.

Lokata rentierska

Lokata o nazwie rentierska, jest skierowana do wszystkich osób, które mają spore zasoby finansowe i mogą sobie pozwolić na to, by je odłożyć na jakiś czas. Lokata ta polega na tym, że wszystkie odsetki gromadzące się co miesiąc na lokacie, są wypłacane w oddziale banku, bądź przelewem na podane konto. W ten sposób można cały czas żyć z odsetek od kapitału, pod warunkiem, że kapitał był dosyć duży. Oprocentowanie na takiej lokacie jest bardzo wysokie, dlatego ta lokata jest bardzo opłacalna. Jedynym jej minusem, jest wysoka kwota kapitału, którą należy wpłacić na lokatę. Nie każdy posiada takie środki, by z takiej lokaty mógł skorzystać.

Lokata nocna/jednodniowa

Niezwykle popularną lokatą w ostatnich czasach, jest lokata nocna. Istnieje ona także pod innymi nazwami, jak lokata jednodniowa, czy lokata overnight. Pieniądze ulokowane na tej lokacie, ulegają oprocentowaniu w czasie trwania nocy. W ciągu dnia wszystkie środki zgromadzone na lokacie są do dyspozycji klienta, który może je wybierać i obracać nimi w dowolny sposób. Na koniec dnia roboczego, nadwyżki na rachunku bankowym, są przeksięgowywane na rachunek lokaty i tam są mnożone o oprocentowanie. Następnego dnia wszystkie środki na lokacie, są z powrotem przenoszone na rachunek bieżący. Jest to korzystny sposób na pomnażanie środków na koncie, dużo bardziej opłacalny, niż posiadanie środków na koncie oszczędnościowym. Dużą zaletą tego typu lokat, jest to, że mają one charakter odnawialny. To znaczy, że każdego dnia lokata jest na nowo odnawiana, tak długo jak jest to zapisane w umowie z bankiem. Lokaty tego typu, są bardzo nowoczesną propozycją. Mimo, że nie posiadają zbyt wysokiego oprocentowania, szczególnie jeśli porówna się je do innych lokat, to jednak opłaca się taką lokatę założyć, co potwierdza wielu zadowolonych klientów banków. Lokata ta jest skierowana do osób, które nie lubią mrozić pieniędzy na lokacie na dłuższy okres i chcą mieć do tych pieniędzy stały dostęp.

Lokata dynamiczna

Osoby, które nie lubią rutyny, została stworzona lokata dynamiczna. Lokata ta jest bardzo charakterystyczna. Ma ona oprocentowanie zmienne, ale nie jest ono uzależnione od stóp procentowych. Oprocentowanie na tej lokacie wzrasta, wraz z trwaniem okresu lokaty. Wzrost ten następuje w odstępach miesięcznych, kwartalnych lub rocznych, w zależności od warunków umowy o lokatę. Co ciekawe pieniądze zgromadzone na takiej lokacie, są stale do dyspozycji klienta, można je więc w dowolnym momencie wybrać z konta. Lokata ta jest też znana pod nazwą lokaty progresywnej, albo rosnącej i wzbudza spore zainteresowanie. Ta lokata pasuje do osób, nie lubiących marnować czasu. Jest nowoczesna i pasująca do współczesnych standardów i oczekiwań klientów w różnym wieku. Warto taką lokatę sobie założyć, bo może ona nam przynieść wiele korzyści.