« Kalkulator kredytowy | Strona domowa | Kredyty gotówkowe dla… »

Czym kierować się przy wyborze kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy jest obecnie bardzo popularnym produktem bankowym. Wiele kredytów gotówkowych otrzymamy praktycznie od ręki na podstawie jedynie dokumentu tożsamości. Oczywiście bank na podstawie naszego dokumentu tożsamości sprawdzi czy nie widniejemy w Bazie Osób Zadłużonych. Jeśli mamy czyste konto, regularnie spłacaliśmy zobowiązania i nie posiadamy zadłużeń to jest wielkie prawdopodobieństwo, że w krótkim czasie otrzymamy kredyt gotówkowy. Jest jednak jeden haczyk, jak wiadomo banki zarabiają na kredytach, wszak nie są instytucją charytatywną. Jednak rozpiętość oprocentowania nawet tego samego rodzaju kredytu w różnych bankach jest bardzo duża. Są banki w których oprocentowanie kredytu gotówkowego, oraz koszty z tym związane są wyjątkowo wysokie. Być może zarządzający tymi bankami liczą na to, że ich klienci będą mało dociekliwi i nie będą zbyt starannie weryfikować ofert kredytowych. Wejdź na http://www.finansowy-portal.com.pl/ i poczytaj tam na temat kredytów gotówkowych.

Więc co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu? Najpierw może wspomnę czego absolutnie nie należy brać. A więc nie należy sugerować się reklamami które na co dzień widzimy w środkach masowego przekazu. Kiedyś policzyłam sobie całkowity koszt takiego reklamowanego kredytu gotówkowego i wyszło mi, że koszty jego obsługi są znacznie przesadzone. Realnie patrząc to każdy z nas wie, że reklama kosztuje, a już szczególnie dużo kosztuje reklama telewizyjna i radiowa. Czas antenowy jest w cenie. Za ten czas antenowy zapłacą klienci wraz ratami kredytowymi zostanie im doliczony spory koszt obsługi kredytu, którego oczywiście nie widać na pierwszy rzut oka. Tak więc nie należy bezkrytycznie korzystać z ofert głośno reklamowanych przez banki. Jeśli chcemy z takiej oferty kredytowej skorzystać to przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizujmy wszystkie warunki dotyczące kosztów związanych z kredytem, a szczególnie dokładnie wszystkie te uwagi, które zapisano malutkim druczkiem.

Kolejna rzecz to ubezpieczenie do kredytu gotówkowego. W wielu przypadkach znacznie podwyższa ono ratę kredytową. Zastanówmy się więc, czy takie ubezpieczanie rzeczywiście jest nam potrzebne. Czy nie jest to tylko jeszcze jedna forma zabezpieczenia wymagana przez bank. Więc być może lepiej poszukać takiej oferty na kredyt gotówkowy w której nie ma bezwarunkowego obowiązku podpisania dodatkowego ubezpieczenia kredytu. Przy wyborze najlepszego kredytu należy kierować się wysokością oprocentowania nominalnego, oraz kwotą prowizji którą pobiera bank. Wybierając kredyt gotówkowy należy tez spytać o RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Suma Oprocentowania i jest ona zależna od tego na jak długi okres czasu będziemy zaciągali kredyt gotówkowy. Kredyty gotówkowe najlepiej zaciągać na okresy nie dłuższe niż dwanaście miesięcy. Z tego powodu, że na taki niezbyt długi okres czasu jesteśmy w stanie wiele rzeczy przewidzieć. Odpowiedni kredyt gotówkowy to jak ubranie uszyte na miarę przez dobrego krawca.