« Zmniejszamy koszty kr… | Strona domowa | Podstawowe informacje… »

Lokaty rentierskie i dwuwalutowe.

Bardzo znane przez klientów banków są dwie z lokat. Są to lokata rentierska i lokata dwuwalutowa. Są one od siebie zupełnie inne i działają na zupełnie innych zasadach.

Lokata rentierska.

Lokata rentierska jest doskonałym sposobem na dosyć szybkie powiększenie swoich środków pieniężnych. Jej działanie jest dosyć ciekawe. Obecnie w Polsce nie należy ona do lokat, które są popularne. Klienci ją znają, ale mała liczba osób się na nią decyduje. Klienci uważają, że oprocentowanie jest od razu zyskiem. Wpłacając tysiąc złotych przy oprocentowaniu 10% klienci uważają, że 100 złotych jest zarobkiem. Naliczanie odsetek jest jednak zupełnie inna. Oprocentowanie jest zyskiem, ale nalicza się je w skali roku, a nie od konkretnej sumy jaką klient włoży na lokatę. Taki zły tok rozumowania lokat sprawia, że wiele osób się na nie, nie decyduje. Uważają, że się nie opłaca wpłacać pieniędzy na lokatę, jeśli wpłaca się niewielką sumę pieniędzy. Każdy, kto zastanawia się nad podjęciem decyzji o włożeniu pieniędzy na lokatę, powinien udać się do banku i dowiedzieć się wszystkiego od podstaw. Znając działanie lokaty będzie wiedział, czy warto się na nią zdecydować.

 

Lokata dwuwalutowa.

Drugą równie ciekawą lokatą jest lokata dwuwalutowa. Dla wielu klientów stanowi ona barierę nie do przejścia. Mało osób się na nią decyduje, ale często jest to spowodowane, tym że niewiele o niej wiedzą. Inna nazwa tej lokaty to lokata Dual Currency Deposit. Nazwa dosyć skomplikowana, ale jeśli jest to lokata w dwóch walutach jej nazwa również powinna być dwujęzykowa. W przypadku tej lokaty jak sama nazwa wskazuje wiąże się ona z dwiema różnymi walutami. Lokata ta ma jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim ograniczeniem jest kwota jaką należy włożyć na lokatę. W tym przypadku, trzeba dysponować dosyć dużą sumą pieniędzy. Klient musi mieć w portfelu 100 tysięcy złotych. Kwota jest bardzo wysoka, przez co nie każdy jest w stanie skorzystać z tego typu lokaty. Jeżeli poszukamy uda nam się znaleźć oferty banków, gdzie kwota ta jest mniejsza nawet o trzy czwarte. Co ważne, taką lokatę można założyć minimum na dwa tygodnie, zaś maksymalnie na okres jednego roku. Kwota wpłacona na lokatę i okres lokowania pieniędzy są najważniejszymi ograniczeniami jakie stawia przed klientem lokata dwuwalutowa.