Nie wybieraj się po kredyt samochodowy – bez znajomości tych wskazówek!

Niezależnie od tego, czy masz zamiar ubiegać się o pożyczkę samochodową, czy też wciąż o tym myślisz, lepiej wypróbuj kilka sztuczek i podpowiedzi, zanim jeszcze spotkasz się ze swoim pożyczkodawcą. Najlepiej zacząć rozmowę o pożyczaniu pieniędzy z całą wiedzą, którą możesz zdobyć, ponieważ nawet odrobina wiedzy może zaoszczędzić tysiące na dłuższą metę. No to ruszamy!

Read More

 •  Domyślne  •   • 

Formy zabezpieczenia kredytu.

Jakie mamy formy zabezpieczenia kredytu.

Uważa się, że każdy kredyt powinien być w jakiś sposób zabezpieczony. Jest to bardzo ważne dla kredytodawców, gdyż chcą mieć pewność, że w sytuacji, kiedy kredytobiorca nie spłaci kredytu na czas, bank otrzyma swoje pożyczone pieniądze. Podstawowy podział form zabezpieczeń kredytu dzieli je na dwie grupy. Z prawnego punktu widzenia z jednej strony mamy zabezpieczenia osobiste, zaś z drugiej zabezpieczenia rzeczowe. W przypadku zabezpieczeń osobistych opierają się one na pewnej konstrukcji. Obok dłużnika głównego, czyli kredytobiorcy jest jeszcze jedna osoba, która jest zobowiązana do zapłacenia długu.. Jest to tak zwany dłużnik dodatkowy. W przypadku rzeczowych sposobów zabezpieczenia kredytów mają one za zadanie dawać gwarancję zaspokojenia roszczenia wierzyciela z konkretnie określonej rzeczy. Rzeczowe formy zabezpieczenia wierzytelności przeważnie opierają się na wykorzystaniu rzeczy jako materialny przedmiot, który w razie potrzeby będzie realnym zaspokojeniem dla wierzyciela.

Read More

 •  Domyślne  •   • 

Lokata 1000 złotych na pół roku.

Lokaty w Nest Banku.

Zakładając lokatę na jeden miesiąc przy niewielkiej kwocie nie uda nam się zbyt wiele zarobić, dlatego jeżeli mamy niewielkie oszczędności lepiej je ulokować na co najmniej pół roku. Sprawdźmy jak wygląda ulokowanie na lokacie pół rocznej tysiąca złotych w kilku bankach. Zacznijmy od Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Zakładając tutaj lokatę półroczną z tysiącem złotych bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 4%. Przez cały okres trwania lokaty uda nam się zarobić 15,98 złotych. W ramach Nest Lokaty Witaj można ulokować kwotę od tysiąca złotych do dziesięciu tysięcy złotych. Ta lokata skierowana jest do nowych klientów banku i można ją założyć online. Wymagane jest założenie konta, aby z tej oferty skorzystać. Nest Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie i kapitalizację odsetek na koniec okresu. Maksymalnie można założyć jedną taką lokatę, a jej zerwanie przed czasem sprawia, że te odsetki całkowicie utracimy. Nasze pieniądze objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Read More

 •  Domyślne  •   •